LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasjet makabre të 3 grave në Tiranë nga Dan Hutra/ Manja “vë në lëvizje" Komisionin e Ligjeve

2 Mars 2023, 19:55, Aktualitet CNA

Vrasjet makabre të 3 grave në Tiranë nga Dan Hutra/ Manja

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja ka deklaruar se do të ndërmerret një nismë e re nga Komisioni i Ligjeve.

Teksa është pyetur nga gazetari Denis Minga për ngjarjen tragjike që tronditi gjithë qytetin medsitën e së mërkures, Manja tha se kjo nismë e komisionit do të ndërmerret për burrat që dhunojë gratë dhe do të hiqet dënimi i shkurtuar.

"Shumë shpejt në Komisionin e Ligjeve do të merret nisma e re për burrat që dhunojë gratë, ku do të hiqet njëherë e mirë gjykimi i shkurtuar", tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga