LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Erion Braçen s'e mbajnë nervat/ I bie tavolinës dhe bërtet në Kuvend për gjyqtarin e Hutrës

2 Mars 2023, 18:39, Aktualitet CNA

Erion Braçen s'e mbajnë nervat/ I bie tavolinës dhe

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe në mocionin e thirrur për rastin McGonigal ka sjellë në vëmendje vrasjet makabre të kryera nga Dan Hutra kundrejt 3 grave.

I revoltuar duke goditur tavolinën dhe duke ngritur zërin, Braçe ka hedhur akuza ndaj gjykatësit i cili sipas tij ka deklaruar se Hutra ka kanosur me fjalë dhe jo me vepra ish-gruan.

Sipas tij ky gjyqtari ka kaluar vettingun me ndërhyrje nga të disa palëve.

Lexoni ça ka thënë gjykatësi atje! Është një tmerr që ky njeriu që ishte dënuar me 16 vite burg, shumë pak se ka vrarë gruan e tij vetëm 22 vjeçe, ky njeriu ka pak klasë shkollë dhe kjo e bën të mos kuptojë rregullat dhe normat e familjes dhe shoqërisë, që ky njeri nuk ka kërcënuar por ka kanosur me fjalë jo me vepra thotë gjyqtari… dhe ky gjyqtar e ka kaluar Vetingun, dhe e ka kaluar me ndërhyrje edhe këtej edhe këtej, ky është problemi”, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga