LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spitali i ri për trajtimin e sëmundjeve të brendshme, drejt përfundimit/ Rama: I rindërtuar me standardet më të mira

10 Prill 2023, 08:47, Aktualitet CNA
Spitali i ri për trajtimin e sëmundjeve të brendshme, drejt
Foto ilustruese

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se spitali i ri për trajtimin e sëmundjeve të brendshme është drejt përfundimit.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama thekson se është rindërtuar me standardet më të mira.

Për herë të parë ky spital do të ketë një qendër konsultash të dedikuar.

“Mirëmëngjes  dhe me Spitalin e Ri Intern në korpusin spitalor të Traumës tani drejt përfundimit, rindërtuar me standardet më të mira që do të shërbejë për trajtimin e sëmundjeve të brendshme si dhe do të ketë për herë të parë një qendër konsultash të dedikuar, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga