LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qeveria i ofron NATO-s motrën e Dumanit/ Ironizon Artan Hoxha: Paska të drejtë SPAK-u

18 Qershor 2022, 19:43, Aktualitet CNA
Qeveria i ofron NATO-s motrën e Dumanit/ Ironizon Artan Hoxha: Paska
Gazetari Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar në lidhje me skandalin e denoncuar nga CNA.al, për pajisjen me me certifikatë sigurie të Nato-s, të motrës së Nuredin Dumanit, Xhuljana Dumani.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Hoxha ironizon SPAK për vendimin që dënon me 5 vite burg gazetarin nëse publikon të dhëna nga dëshmitë e Nuredin Dumanit.

“Epo paska të drejtë SPAK-u, që na urdhëron, se nëse flasim për Nuredin Dumanin, do të dënohemi me 5 vite burg!!!!

Ky dreq Nuredini paska mbajtur “laps e letër” edhe për sekretet e NATO-s, lëre pastaj për kë ka vrarë dhe kush e ka porositur vrasjen…”, shkruan Hoxha.

Ndërkohë, kujtojmë se CNA.al ka zbuluar se Xhuljana Agim Dumani, motra e Nuredin Agim Dumanit ka qenë pjesë e kabinetit të Olta Xhaçkës, punësuar nga ministja gjatë kohës që ka qenë e deleguar e PS në Dibër.

Rreth një muaj pasi Dumani ka nisur rrëfimin për dhjetëra vrasje mafioze, Xhuljana Dumanin e kanë lëvizur nga pozicioni i saj në Ministrinë e Jashtme, duke e cuar në një nga drejtoritë që mban informacionet sekrete që i shkojnë ministrisë nga partnerët ndërkombëtarë dhe e kanë pajisur me certifikatë sigurie të Nato-s./ B.A. – CNA.al

Qeveria i ofron NATO-s motrën e Dumanit/ Ironizon Artan Hoxha: Paska
Statusi i Artan Hoxhës

Lajmet e fundit nga