LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grisen dhe zhduken faqet e regjistrave të pronave/ Skandal në Kadastrën e Tiranës

18 Qershor 2022, 10:24, Aktualitet CNA
Grisen dhe zhduken faqet e regjistrave të pronave/ Skandal në
Foto ilustruese

Në Kadastrën e Tiranës është bërë nami me regjistrat e pronave.

Konfirmimi ka ardhur nga kreu i Kadastrës Artan Lame.

Ky i fundit në një konferencë për mediat ka folur për qindra faqe të grisura në regjistra, për faqe të dubluara apo edhe për faqe boshe.

“Qindra faqe të dyshuara si të zëvendësuara. Disa faqe janë zhdukur nga regjistrat. U gjetën 914 faqe te grisura. 13 mijë faqe  rezultojnë bosh në regjistra. 515 faqe janë grisur dhe nuk janë zëvendësuar”, është shprehur Lame./CNA.al

Lajmet e fundit nga