LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rikthehen sërish zjarret në vend/ Flakët përfshijnë "Gurin e Capit" në Korçë

4 Nëntor 2022, 12:54, Aktualitet CNA
Rikthehen sërish zjarret në vend/ Flakët përfshijnë
Foto ilustruese

Një zjarr i madh ka përfshirë zonën e njohur si “Guri i Capit” në Korçë.

Sipas të dhënave, zjarri vijon prej mbrëmjes së kaluar dhe vatra është ende aktive.

Sot janë angazhuar 20 forca nga bashkia e Korçës, Devollit dhe njësia administrative Drenovë për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Ende nuk dihet sipërfaqja e shkrumbuar nga flakët që prej mbrëmjes së djeshme./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga