LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Kullat u përkasin bosëve të drogës dhe basteve’/ Bushati tregon krimin më të madh në Tiranë

3 Nëntor 2022, 21:54, Aktualitet CNA
‘Kullat u përkasin bosëve të drogës dhe
Analisti Andi Bushati

Sipas analistit Andi Bushati, nuk ka njeri në Tiranë që nuk e di se kullat u përkasin bosëve të drogës dhe të basteve.

I ftuar në emisionin "Now", me Erla Mëhillin, Bushati tha se problemi është se po vritet një qytet.

 “Është puna të flasim me fakte, prandaj përmendim këtë raport, që është GIZ-i gjerman, është ministria e Jashtme e Norvegjisë, financues që nuk mund të gabojë në këto përmasa. Po folëm pa fakte, nuk ka njeri në Tiranë që nuk e di që ajo kulla atje është e filan bosi droge, kjo kulla këtu është e filan bosëve të basteve.

Por, prapë nuk e kam te pastrimi i parave, është një krim shumë i madh, por kur e shikon afatgjatë, është i kapërcyeshëm. Problemi është çfarë po bëjmë me këtë qytet, ne po vrasim një qytet”, ka deklaruar Andi Bushati./CNA.al

Lajmet e fundit nga