LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Opozita protestë në 12 nëntor/ A do të qëndrojë në zyrë Rama?

3 Nëntor 2022, 21:45, Aktualitet CNA
Opozita protestë në 12 nëntor/ A do të qëndrojë
Kryeministri Edi Rama

PD ka paralajmëruar një sezon të fuqishëm protestash. Kreu i PD-së, pak ditë më parë bëri me dije se me 12 nëntor, do të mbahet protesta më e madhe kombëtare që është parë ndonjëherë.

Sonte në emisionin ‘Real Story’, i pyetur nëse do të jetë në zyrë në datën 12 nëntor, Rama është shprehur se Shqipëria është një vend anëtar i NATO-s, dhe kjo është një gjuhë e papranueshme.

“Nuk jemi këtu duke shkruar këngën e re të Oso Kukës, por jemi në një vend anëtar i NATO-s dhe nuk mund të mendohet në këto terma që ‘a do jesh ti në kullë kur të vijë hasmi apo do ia lësh hasmit’. Kjo gjuhë është e papranueshme”, ka thënë Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga