LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Janë ekspozuar agjentët”/ Artan Hoxha: Shefi i SHISH, një vit kurs në SHBA

3 Nëntor 2022, 23:00, Aktualitet CNA
“Janë ekspozuar agjentët”/ Artan Hoxha: Shefi i SHISH,
Gazetari investigativ, Artan Hoxha

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka folur për hakerimin e SHISH dhe publikimin e databazës që përmban punonjësit e këtij institucioni.

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" në "MCN TV", Hoxha tha se hakërimi i këtij institucioni ekspozon shumë njerëz dhe është i rëndë, por shtoi se kryeministri e trajton SHISH si një agjenci të rëndomtë.

Gjithashtu u shpreh se te lista pa dhe shumë emra të kolegëve të tij.

Ndër të tjera zbuloi se kreu i SHISH, Helidon Bendo, ndodhet në SHBA dhe do të qëndrojë një vit për kurs.

"Rama ka të drejtë që thotë nuk na kanë marrë gjë hakerat. Ai e trajton SHISH-in si agjenci të rëndomtë. Shefi i Shërbimit ka një vit që është në kurs në SHBA.

Ne sot kemi listën e operativëve. Ai po u dekonspirua, ai është i mbaruar. Unë pashë disa kolegë aty që ishin në listë...

Ata janë dekonspiruar dhe ata nuk kanë më asnjë vlerë. Nëse u ndodh ndonjë gjë atyre ose familjarëve", tha ndër të tjera Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga