LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kandidati i inceneratorëve: I kam dhënë provat, ja pse zgjodha të kandidoj për Tiranën

3 Nëntor 2022, 22:17, Aktualitet CNA
Kandidati i inceneratorëve: I kam dhënë provat, ja pse zgjodha
Gerti Bogdani

Kandidati i inceneratorëve, Gert Bogdani, i ftuar në emisionin ‘Opinion’, ka treguar pse ka zgjedhur të kandidojë për kryetar bashkie të Tiranës.

Bogdani tha se prej vitesh punon me demokratët dhe në garat që ka pasur i ka dhënë provat, ndërsa thotë se frymëzon demokratët në një fitore në zgjedhjet vendore.

“Besoj se Tirana ka nevojë për ndryshim dhe ka ardhur koha për një ndryshim modeli në qasje. Duke shkuar përtej votës së PD-së, besoj se bashkoj, frymëzoj demokratët në një fitore të Bashkisë Tiranë vitin e ardhshëm. Unë kam vite që punoj me demokratët dhe në garat që kam pasur më parë i kam dhënë provat. Besoj se për të marrë Tiranën duhet të jenë të bashkuar qytetarët për të krijuar sinergji dhe për zgjidhur hallet e përditshme të qytetarëve”, tha Bogdani./ CNA.al

Lajmet e fundit nga