LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

‘Alibeaj nuk pranoi primaret dhe statutin’/ Berisha: Këtu ndahemi me çdo njeri

3 Nëntor 2022, 22:26, Aktualitet CNA
‘Alibeaj nuk pranoi primaret dhe statutin’/ Berisha: Këtu
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka folur për dështimin e negociatave mes Bardhit dhe Palokës.

Në emisionin "Drejt" me Luan Ramën, Berisha tha se Enkelejd Alibeaj nuk ka pranuar Primaret dhe statutin e kuvendit të 11 dhjetorit, dhe se në këtë pikë ndahen me çdokënd.

Ndër të tjera, Berisha ka komnetuar edhe PS-në, duke thënë se ky krah ka zhdukur votën dhe as një shqiptar nuk mund të ndihet i qetë kur PS-ja nuk voton, pasi historia ka vërtetuar se këto forca mund të bëhen terroriste.

“Do të punojmë me aleatët e tjerë që të arrijmë në marrëveshje. Ata në PD janë një grup i vogël. Kur ne qëndrojmë të hapur, sikurse e ka thënë Alibeaj, shkaku ka qenë kuvendi i 11 dhjetorit dhe primaret. Këtu ndahemi me çdo njeri, sepse primaret janë sanksione ndaj Sali Berishës dhe PD-së. Krahu tjetër ka zhdukur votën. Asnjë shqiptar nuk mund të ndihet i qetë kur PS-ja nuk voton, sepse historia ka vërtetuar se këto forca mund të bëhen terroriste. Në Britani u ndërruan krerët e partive dhe kryeministrat në mënyrë demokratike dhe votë. Çdo demokrat duhet t’i mbështesë primaret. Anëtarët e partisë duan që të vendosin për ata që i përfaqësojnë”, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga