LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama, premtim sipërmarrësve në Kosovë/ Do të hiqen të gjitha tarifat doganore

19 Qershor 2022, 19:23, Aktualitet CNA
Rama, premtim sipërmarrësve në Kosovë/ Do të hiqen
Rama me sipërmarrësit në Kosovë

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një vizitë në një sipërmarrje në Xërxë, në Kosovë, ku ka folur për tregtimin e produkteve bujqësore mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Rama në fjalën e tij tha se do të hiqen të gjitha tarifat doganore me Kosovën.

“Bashkë me ministren po flisnim për rritjen e bashkëpunimit dhe shkrirjen komplet të të gjitha pengesave të kufirit. Do të heqim krejt tarifat doganore me Kosovën. Dëshirën e kemi të bëhet bilaterale edhe me qeverinë e Kosovës, por ne do ta bëjmë. Ata kanë kërkuar më shumë kohë, por ne do ta bëjmë. S’ka kuptim t’i heqim për 'Ballkanin e Hapur' dhe jo me Kosovën”, -tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga