LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-“Sezon të sigurtë”/ Hapen 29 qendra shëndetësore me shërbim 24/7 në zonat turistike

19 Qershor 2022, 10:55, Aktualitet CNA
Video-“Sezon të sigurtë”/ Hapen 29 qendra
Foto ilustruese

Në mbështetje të mbarëvajtjes së sezonit veror, edhe këtë vit do të jenë të hapura 29 qendra shëndetësore shërbim 24/7 në zonat turistike.

Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri Edi Rama, sipas të cilit në terren do të jetë një personel me 160 mjekë dhe infermierë të trajnuar për emergjencat.

Po ashtu ai ka bërë me dije se barnat dhe materiale mjekësore janë të garantuara.

Kudo ku keni zgjedhur të pushoni këtë të diel, në mal apo buzë detit, kemi siguruar kujdes shëndetësor 24 orë për pushuesit dhe turistët nga veriu në jug, me rrjetin e qendrave shëndetësore verore, për një sezon turistik të sigurt.

29 qendra shëndetësore me shërbim 24/7 në zonat turistike

160 mjekë dhe infermierë të trajnuar për emergjencat

Barna dhe materiale mjekësore të garantuara

Telefononi Urgjencën Kombëtare 127 për çdo emergjencë shëndetësore”, shkruan Rama./

Lajmet e fundit nga