LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Poli Hoxha tregon mesazhin/ Çfarë nënkupton zgjedhja e kreut të ri të SPAK

13 Dhjetor 2022, 21:37, Aktualitet CNA
Poli Hoxha tregon mesazhin/ Çfarë nënkupton zgjedhja e kreut
Gazetari Poli Hoxha

Zgjedhja e kreut të ri të SPAK, është një nga çështjet e nxehta që po diskutohet, ndërkohë që është aluduar se kjo ka sjellë përplasje mes kryeministrit Edi Rama dhe ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim.

Për këtë ka folur mbrëmjen e sotme edhe gazetari Poli Hoxha në emisionin e gazetarit Denis Minga.

Hoxha zbërtheu mesazhet që do të japë zgjedhja e kreut të ri të SPAK. Sipas tij, nëse do të zgjidhet kandidati i preferuar i kreut të qeverisë, nënkuptohet se Rama është më i fuqishëm se Kim dhe e anasjellta.

“Në momentin që zgjidhet i preferuari i qeverisë jep mesazhin se kryeministri është më i fuqishëm se ambasadorja e SHBA. Lëvizjet s’janë për të përplasur, kanë qenë gjithmonë përplasjet. E gjithë beteja është që kur Kim thotë do jem akoma këtu, është mesazh që do jetë këtu. Pasi Rama del e përgënjeshtron ambasadoren, është një mesazh”, theksoi gazetari./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga