LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gara e SPAK-ut/ Kë mbështet Artan Hoxha, ka njohje personale

13 Dhjetor 2022, 15:10, Aktualitet CNA

Gara e SPAK-ut/ Kë mbështet Artan Hoxha, ka njohje personale

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka verifikuar tashmë 3 kandidaturat për kreun e ri të Prokurorisë së Posaçme, që do të zëvendësojë kreun actual Arben Kraja.

Tre kandidatët, Edvin Kondili, Adnan Xholi, Altin Dumani i plotësojnë kushtet për t’u futur në garë.

Ndërkohë gazetari investigativ Artan Hoxha ka treguar se kush është i preferuari i tij.

Sipas Hoxhës të tre kandidatët janë figura të larta dhe mjaft të aftë, por ai preferon që garën ta fitojë Altin Dumani.

Gazetari shpjegon se arsyeja përse preferon këtë kandidat se me Dumanin është njohur në Tropojë në një periudhë kur askush nuk goxonte të hynte atje dhe sipas Hoxhës, Dumani ka treguar se është i zoti në hetimin e çështjeve madhore dhe është i drejtë në atë që bën./CNA.al

Lajmet e fundit nga