LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E rëndë në shkollën 9-vjeçare "Neim Babameto", Durrës/ Dy nxënës kapen me hashash në klasë

13 Dhjetor 2022, 12:40, Aktualitet CNA

E rëndë në shkollën 9-vjeçare "Neim

Një ngjarje e rëndë është raportuar në Durrës, ku në shkollën 9-vjeçare “Neim Babameto”, është kapur një sasi lënde narkotike.

Mediat lokale raportojnë se drejtori i Policisë, Skendër Hita, ka deklaruar se ngjarja ka ndodhur gjatë orës së mësimit, ku është kapur një sasi kanabis sativa. Dy nxënës kishin qenë duke kaluar dorë më dorë lëndën narkotike.

Emrat e dy të miturve nuk bëhen publikë, kjo për shkak të moshës së tyre të mitur dhe drejtoria e shkollës nuk ka pranuar të japë detaje lidhur me rastin.

Madje drejtori i shkollës, raportohet se ka mohuar të ketë ndodhur një ngjarje e tillë.

 

Lajmet e fundit nga