LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-deputeti i PD-së në SPAK/ Merret në pyetje nga prokurorët

13 Dhjetor 2022, 10:30, Aktualitet CNA

Ish-deputeti i PD-së në SPAK/ Merret në pyetje nga

Ish-deputeti i PD-së, Aldo Bumçi, është paraqitur sot në SPAK.

Nuk dihet se për cilën çështje është thirrur, por kujtojmë se më herët Bumçi ka bërë një padi në SPAK në lidhje me zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Bumçi dispononte pamje, ku një përfaqësuese e Partisë Socialiste shihej me vota dhe me një stilolaps në dorë. Sipas tij, numëruesja shënonte mbi vota, shumicën të Partisë Demokratike,  duke i nxjerrë të pavlefshme.

Një tjetër çështje që ka lidhje me Bumçin është edhe tragjedia e Gërdecit./CNA.al

Lajmet e fundit nga