LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Moti i keq/ Si paraqitet situata sot në Shkodër

13 Dhjetor 2022, 09:57, Aktualitet CNA
Moti i keq/ Si paraqitet situata sot në Shkodër
Foto Ilustruese

Prej disa ditësh moti i keq dhe reshjet e shumta kanë sjellë problematika me përmbytjet në disa zona të Shqipërisë.

Bashkia Shkodër, një nga zonat më të prekura nga reshjet e shiut, ka njoftuar se po vijohet me pastrimin e kanaleve kulluese.

Ndërkohë ndërhyrje po kryhen edhe realizohen në fshatrat Mushan, Shirq dhe Suka të njësisë administrative Dajç, në fshatin Trush njësia administrative Berdicë si dhe janë kryer fshatrat Muriqan dhe Obot të njësisë Ana e Malit.

Gjithashtu po vijon edhe puna në terren në të gjitha zonat, në të cilat përmbytjet e pak javëve më parë lanë pasoja në tokat bujqësore dhe infrastrukturat kulluese.

Lajmet e fundit nga