LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“SPAK nuk duhet të merret me fukarenjtë”/ Avokati Vishaj: Mandati i Prokurorit duhet të jetë i kufizuar

13 Dhjetor 2022, 20:26, Aktualitet CNA
“SPAK nuk duhet të merret me fukarenjtë”/ Avokati Vishaj:
Avokati Saimir Vishaj

Avokati Saimir Vishaj ka deklaruar se mandati për Prokurorët e SPAK duhet të jetë i kufizuar.

Gjatë një interviste me gazetaren Juli Xhokaxhi, Vishaj tha se prokurorët e SPAK duhet të veprojnë në kohën dhe momentin e duhur, dhe të mos merret me “hallexhinjtë”.

“Mandati duhet të jetë i kufizuar por të bëjmë ndërhyrje që prokurori i SPAK të mos e ndjekë çështjen në shkallën e dytë apo të tretë. Është i rëndësishëm subjekti me ata që hetojnë. Nuk mundet SPAK-u të marrë 30 hallexhinj, duhet të guxojë te ministri në detyrë. Kur një quhet ish nuk ka më rëndësi për atë qytetar që beson te SPAK-u.Duhet të veprojë në kohën dhe momentin e duhur ndaj subjektit, duke lënë mënjanë subjektin fukara“, tha ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga