LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga paralizimi i Tiranës dhe dhuna ndaj Berishës/ Gazetari skanon Samitin

7 Dhjetor 2022, 09:30, Aktualitet CNA

Nga paralizimi i Tiranës dhe dhuna ndaj Berishës/ Gazetari skanon

“Nga disa mund të konsiderohet sukses mbajtja e një Samiti të rëndësishëm, por pamë se dështuam në një sërë organizimesh te tjera”.

Kështu e nis reagimin gazetari Drini Zeqo, ndërsa heq paralele mes ngjarjes së Samitit, paralizimit të Tiranës dhe sulmit ndaj kreut të PD-së.

“Qyteti ishte i paralizuar me pikëpyetje të njerëzve që nuk dinin nga të silleshin për të mbaruar punët e tyre.

Pamë një kryeministër që ju përkulej kryeministrave europiane ndërsa vete unionin e ka kritikuar për situatën ku ndodhet integrimi ynë.

Dëgjuam helikopterë që zhurmonin mbi kokat tona ndërsa çmimet e karburanteve nuk e dimë si ulen dhe ngrihen”, shkruan Zeqo në rrjete sociale.

Sipas gazetarit, paradoksalisht në vendin ku erdhën demokracitë e 27 vendeve europiane për të gjetur të drejtën tënde në gjykata duket e pamundur.

“Pamë që njerëzit me probleme të shëndetit mendor mund të arrijnë deri te kryetari i opozitës dhe ta grushtojnë atë. Ishte një ditë tipike alla shqiptarçe ku s’di a të qeshësh a të qash”, shkruan Zeqo./CNA.al

Nga paralizimi i Tiranës dhe dhuna ndaj Berishës/ Gazetari skanon

Lajmet e fundit nga