LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Moti i keq/ Përmbytje në Lezhë, bllokohet nënkalimi i Fushë-Mamurrasit

17 Dhjetor 2022, 09:37, Aktualitet CNA
Moti i keq/ Përmbytje në Lezhë, bllokohet nënkalimi i
Foto Ilustruese

Prej disa ditësh vendo jonë është përfshirë nga reshjet e shumta, duke shkaktuar kështu problem në disa zona të Shqipërisë, kryesisht në veri.

Mësohet se nga intesiteti i reshjeve të mbrëmjes së djeshme është bllokuar nënkalimi i Fushë Mamurrasit.

Bëhet me dije se kalimi aty nuk mund të bëhet me mjete të vogla.

Sakaq në qarkun e Lezhës raportohet se janë përmbytur 570 hektarë tokë, në Balldre, Tale dhe Gjonëm.

Lajmet e fundit nga