LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dokumentat/ Këlliçi çon në SPAK Erion Veliajn

16 Dhjetor 2022, 18:45, Aktualitet CNA
Dokumentat/ Këlliçi çon në SPAK Erion Veliajn
Erion Veliaj, Belind Këlliçi

Prej disa ditësh banorët e pallatit nr.4 në rrugën 'Myslym Keta", janë përballur me forcat policore, pasi kanë kundërshtuar shembjen e pallatit.

Prezent ka qenë edhe për deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, i cili premtoi se kësaj ngjarej do t'i shkonte deri në fund. 

Sot, deputeti Këlliçi bëri me dije se ka ndërmarrë hapin e radhës lidhur me çështjen, ku ka dorëzuar në SPAK një kallëzim për kryetarin e Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj si dhe ndaj disa vartësve të tjerë tij tij. 

Padia i referohet shkeljeve "shpërdorim detyre" dhe "shkatërrimi i pronës". 

Statusi i plotë:

Hapi i radhës.
Kallëzim në SPAK për Erion Veliaj, Arbjan Mazniku, Maringlen Qato dhe për të gjithë personat që me veprimet dhe mosveprimet e tyre kanë përgjegjësi ligjore për ngjarjet në pallatin nr. 4, në rrugën "Myslym Keta".
Padia ndaj Erion Veliaj për:
1. Shkatërrim i pronës
2. Shpërdorim i detyrës
Vazhdon!

Dokumentat/ Këlliçi çon në SPAK Erion Veliajn

Dokumentat/ Këlliçi çon në SPAK Erion Veliajn

Dokumentat/ Këlliçi çon në SPAK Erion Veliajn

Dokumentat/ Këlliçi çon në SPAK Erion Veliajn

 

Lajmet e fundit nga