LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mirënjohës për historinë që lidh Shqipërinë dhe SHBA-në”/ Mesazhi i Begajt në ditën e Pavarësisë së Amerikës

4 Korrik 2023, 09:11, Aktualitet CNA

“Mirënjohës për historinë që lidh

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka uruar 247-vjetorin e pavarësisë së SHBA-së.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Begaj shprehet se Shqipëria është mirënjohëse dhe krenare për historinë që e lidh me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe se është e vendosur të ndërtojë një të ardhme në të cilën të ruajë e të forcojë vlerat e demokracisë.

“Gëzuar 4 Korrikun Amerikë! Mirënjohës dhe krenarë për historinë që lidh Shqipërinë dhe Shtetet e Bashkuara.

Si partnerë strategjikë, jemi të vendosur për të ndërtuar një të ardhme në të cilën ruajmë dhe forcojmë së bashku vlerat e demokracisë”,-shkruan presidenti Begaj./ CNA

Lajmet e fundit nga