LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

247-vjetori i Pavarësisë së SHBA-së/ Urimi i Ramës

4 Korrik 2023, 09:06, Aktualitet CNA
247-vjetori i Pavarësisë së SHBA-së/ Urimi i Ramës
Kryeministri Edi Rama dhe Bill Clinton

Kryeministri Edi Rama ka uruar 247-vjetorin e Pavarësisë së SHBA-së.

Bashkëngjitur urimit Rama ka vënë disa foto nga organizimi i djeshëm i bërë në nder të ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, i cili vizitoi për herë të parë vendin tonë.

Vizita e Clinton-it është vizita e dytë e një presidenti amerikan në vendin tonë.

“Gëzuar 4 korrikun Amerikë, Zoti të bekoftë!”, shkruan Rama.

Një ditë më parë, Rama nderoi ish-presidentin amerikan me Yllin e Mirënjohjes Publike, duke theksuar rolin që ai pati për çlirimin e Kosovës./ CNA

Lajmet e fundit nga