LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ish-Presidenti i SHBA-së, në tokën shqiptare/ Bajram Begaj, mesazh mirëseardhjeje

3 Korrik 2023, 16:34, Aktualitet CNA

Ish-Presidenti i SHBA-së, në tokën shqiptare/ Bajram Begaj,

Rreth një orë më parë mbërriti në tokën shqiptare ish-presidenti i SHBA-së, Bill Klinton, i cili u prit në Rinas nga kryeministri Edi Rama.

Një mesazh mirëseardhjeje ka dhënë Presidenti i Republikës, Bajram Begaj.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Begaj deklaron se Shqipëria dhe shqiptarët i janë përjetë mirënjohës Bill Klintonit për gjithçka që ka bërë për kombin tonë, e në veçanti për Kosovën.

“Mirësevjen në Tiranë Presidenti Clinton!

Shqipëria dhe shqiptarët ju janë përjetë mirënjohës për gjithçka që keni bërë për kombin tonë e në veçanti për Kosovën.

Vendimmarrja dhe lidershipi juaj në ditët më vendimtare për të ardhmen e Kosovës ju kanë vendosur në piedestalin e miqve tanë më të shtrenjtë.

Ju faleminderit nga zemra!”, thekson Presidenti. / CNA.al

Lajmet e fundit nga