LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-presidenti Klinton mbërrin në Tiranë/ Pritet në Rinas nga kryeministri Rama

3 Korrik 2023, 15:26, Aktualitet CNA

Ish-presidenti Klinton mbërrin në Tiranë/ Pritet në Rinas

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Klinton ka mbërritur në aeroportin e Rinasit.

Klinton u prit në Rinas nga kryeministri Edi Rama.

Në orën 18:00 Klinton do të shkojë në bulevardin "Dëshmorët e Kombit", ku do të zhvillohet një ceremoni zyrtare pritjeje dhe do të mbajë një takim me kabinetin qeveritar.

Klinton do të dekorohet me dekoratën e lartë “Ylli i Mirënjohjes për Arritjet Publike” dhe më pas do të mbajë një fjalim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga