LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto pikante/ Çfarë nuk u pa nga ceremonia e pritjes së ish-presidentit Clinton

3 Korrik 2023, 22:13, Aktualitet CNA

Foto pikante/ Çfarë nuk u pa nga ceremonia e pritjes së

Pasditen e sotme u mbajt ceremonia e pritjes për Presidentin e 42-të të SHBA-ve, Bill Clinton, i cili vizitoi për herë të parë Shqipërinë.

Ai u prit në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” nga qindra qytetarë, të cilët morën pjesë në ceremoni.

Prezentë ishin eksponentë aktualë të politikës, personazhe që kanë lënë gjurmë në politikën shqiptare, përfaqësues të diplomacisë, medieve dhe besimeve fetare.

Foto pikante/ Çfarë nuk u pa nga ceremonia e pritjes së

Clinton doli nga Kryeministria së bashku me kreun e qeverisë, Edi Rama, pas një takimi që mbajti me kabinetin qeveritar.

Ceremonia nisi me Himnin e SHBA dhe himnin kombëtar dhe me një performancë të këngëtares Manjola Nallbani.

Foto pikante/ Çfarë nuk u pa nga ceremonia e pritjes së

Fjalime mbajtën kryeministri Edi Rama dhe ish-presidenti Clinton. Ky i fundit u suprizua nga disa fëmijë që mbanin si emër mbiemrin e tij, Clinton dhe emrin e bashkëshortes së tij, Hillary.

Pas përfundimit të fjalimeve, Kryeministri Rama dhe ish-presidenti Clinton takuan të pranishmit.

Këto momente dhe të tjera, që nuk janë parë nga syri i lirë, janë shkrepur në foto nga kamerat, të cilat ne po i sjellim me anë të një galerie./ CNA.al

Lajmet e fundit nga