LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama nderon ish-presidentin Clinton/ E dekoron me "Yllin e Mirënjohjes"

3 Korrik 2023, 20:35, Aktualitet CNA

Rama nderon ish-presidentin Clinton/ E dekoron me "Yllin e

Kryeministri Edi Rama dekoroi me "Yllin e Mirënjohjes" Presidentin e 42-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton

Çmimin e nderit ia dha kryeministri Edi Rama, i cili tha se Bill Clinton është njeriu që i dha shpresën e shqiptarëve

“Njeriu nga shpresa, keni qenë me ne gjatë kohës, sot jeni mes nesh për të na kujtuar mësimet nga një histori jo fort e largët për të konfirmuar riangazhimin e Amerikës ndaj paqes sonë dhe njëherë të na thërrasë në shpresë. S’ka fjalë që mund të shprehin atë që ndjej tashmë duke iu kërkuar me përulje të pranoni yllin e mirënjohjes për arritjen publike, që është çmimi më i lartë që jepet nga zyra  e kryeministrit dikujt që e meriton këtë mirënjohje”, theksoi Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga