LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bill Clinton, vizitë historike në Shqipëri/ Nis ceremonia e pritjes para Kryeministrisë

3 Korrik 2023, 19:09, Aktualitet CNA

Bill Clinton, vizitë historike në Shqipëri/ Nis ceremonia e

Vetëm pak minuta më parë ka nisur ceremonia zyrtare e mikpritjes së presidentit të 42-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton.

Clinton doli nga Kryeministria së bashku me kreun e qevberisë shqiptare, Edi Rama.

Ceremonia nisi me himnin e SHBA dhe himnin shqiptar.

Personi i parë që mori fjalën ishte këngëtarja Manjola Nallbani, e cila performoi para të pranishmëve.

Ndërkohë, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” janë mbledhur qindra qytetarë, ku të pranishëm janë edhe eksponentë të politikës, diplomacive dhe besimeve fetare./ CNA.al

Lajmet e fundit nga