LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mazhoranca iku nga debatet/ Mbyllet protesta e opozitës pas rreth dy orësh

13 Shkurt 2023, 18:57, Aktualitet CNA

Mazhoranca iku nga debatet/ Mbyllet protesta e opozitës pas rreth dy

Mbyllet protesta e opozitës pas rreth dy orësh.

Protesta u mbyll pas fjalimit të kreut të Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili njoftoi se protesta e radhës do të mbahet të enjten e Parlamentit.

Berisha iku drejt selisë blu, ndërsa pas tij u shpërndanë edhe qytetarët.

Kujtojmë se brenda Parlamentit, seanca plenare u shoqërua me debate e tensione të forta. Opozita bllokoi foltoren dhe mazhoranca miratoi ndërprerjen e seancës e menjëherë pas kësaj u largua nga Kuvendi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga