LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Evazioni i Hysenbelliut/ Zbulohet gjoba e majme e Doganave

21 Korrik 2022, 17:33, Aktualitet CNA
Evazioni i Hysenbelliut/ Zbulohet gjoba e majme e Doganave
Irfan Hysenbelliu

Irfan Hysenbelliu ka kryer evazion fiskal në bizneset e tij.

Drejtoria e Doganave, pas kontrolleve, ka konfirmuar se Hysenbelliu ka kryer evazion, ku edhe e ka gjobitur.

CNA.al ka mësuar gjobën e majme që Doganat i kanë vënë Hysenbelliut, i cili ka lëshuar në sulm mediet pranë tij.

Gjoba që duhet të paguajë pronari i "News24" është plot 260 mijë euro.

Kjo gjobë ka bërë që Hysenbelliu të shantazhojë drejtorin Genti Gazheli, për të cilin thotë se po promovon në poste drejtuese zyrtarët që po gjykohen në Greqi për kontrabandë.

Ndërkohë që nga ana e tij, Gazheli ka deklaruar se shantazhet dhe gjobat mediatike tashmë i janë bërë rutinë dhe nuk e trembin aspak./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga