LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akuzat e Gazhelit/ Kush është pronari i medies i gjobitur për evazion fiskal

21 Korrik 2022, 17:07, Aktualitet CNA

Akuzat e Gazhelit/ Kush është pronari i medies i gjobitur për

Drejtori i Përgjithshëm i Doganave, Gent Gazheli, përmes një postimi në "Facebook", deklaroi se ai ishte shantazhuar nga një pronar medie, pasi ky i fundit ishte gjobitur për evazion fiskal.

CNA.al ka mësuar nga burimet e saj se biznesi i gjobitur për evazion fiskal është biznesi i Irfan Hysenbelliut. Ky i fundit është pronar i disa mediave në vend, "News24", "Balkanweb" dhe "Panorama".

Pas dënimit nga ana e shtetit, Hysenbelliu ka nisur sulmet ndaj drejtorisë së Doganave.

Në një shkrim të botuar ditën e sotme, shkruhet se Gazheli po promovon në poste drejtuese zyrtarët që po gjykohen në Greqi për kontrabandë.

Por nga ana e tij, drejtori i Doganave, është shprehur se shantazhe të tilla mediatike, për të janë kthyer në rutinë dhe se nuk i trembet asnjë lloj sulmi të tillë.

Akuzat e Gazhelit/ Kush është pronari i medies i gjobitur për

Shantazhet e tjera

Por kjo nuk është hera e parë që Irfan Hysenbelliu përdor mediet e tij për shantazhe ndaj zyrtarëve të lartë.

Pas kontrolleve të kryera pak kohë më parë në kompanitë mediatike nga Drejtoria e Tatimeve, rezultoi se Irfan Hysenbelliu kishte kryer evazion fiskal në mediet e tij.

Për këtë, ai nuk i ndali sulmet prej disa kohësh ndaj Tatimeve, duke përdorur këtu "News24", "Panorama" dhe "Balkanweb".

Kjo nuk është hera e parë që Irfan Hysenbelliu ka përdorur mediat e tij për të shfryrë inatin ndaj zyrtarëve të drejtorive. Sa herë kanë ndodhur kontrolle ndaj bizneseve të këtij personazhi, sulmohen mediatikisht drejtorë tatimesh, drejtorë doganash. Por pavarësisht të gjitha borxheve, evazionit fiskal dhe problemet e tjera që Hysenbelliu ka, ai po na flet në emër të mediave për moral./CNA.al

Lajmet e fundit nga