LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

6 vjet nga vrasja e Ardit Gjoklajt në Landfillin e Sharrës/ PD: Ende nuk ka fajtor dhe drejtësi

7 Gusht 2022, 12:41, Aktualitet CNA
6 vjet nga vrasja e Ardit Gjoklajt në Landfillin e Sharrës/ PD: Ende
Foto ilustruese

Sot, PD-ja ka përkujtuar Ardit Gjoklajn, 6 vite pasi u gjet i masakruar në Landifillin e Sharrës, në verën e vitit 2016.

Përmes një reagimi, deputetja Ina Zhupa thekson se ende nuk ka fajtorë dhe drejtësi për vrasjen e Ardit Gjoklajt.

Kujtojmë Arditin dhe nuk do reshtim kurrë të kërkuari drejtësi për të.

Fajtorë ende nuk ka! Drejtësi ende nuk ka! Landfilli i Sharrës sot quhet 'incenerator' kryhet një krim tjetër ndaj qytetarëve. Ajo është skenë dyfishe krimi që vetëm drejtësia shqiptare nuk e shikon.

Arditi ishte fatkeqi që donte të mblidhte pak para për librat e shkollës dhe gjeti vdekjen nga kushtet zero që bashkia lejonte të punohet nën hundën e saj. Fajtorët janë me kostume dhe ende qeverisin, ndërkohë familja pret drejtësi. #ArditGjoklaj #NukTëHarrojmë”, deklaron Zhupa./ CNA.al

Lajmet e fundit nga