LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas tragjedisë në Potam/ Gledis Nano pezullon lejet e efektivëve në zonat turistike

6 Gusht 2022, 15:26, Aktualitet CNA
Pas tragjedisë në Potam/ Gledis Nano pezullon lejet e efektivëve
Foto ilustruese

Efektivët e policisë në zonat turistike të vendit do të pezullojnë të gjitha lejet vjetore deri në përfundim të sezonit.

Ky vendim vjen pas ngjarjes së rëndë në Himarë, ku vogëlushja 7-vjeçare humbi jetë pasi u godit nga një motoskaf.

Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka kërkuar që strukturat përgjegjëse të policisë të jenë në gatishmëri dhe në dispozicion të plotë për mbarëvajtjen e sezonit turistik./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga