LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video/ Balluku nxjerr pamjet nga Bypass-i i Vlorës, një mrekulli që lehtëson trafikun dhe shkurton lëvizjen drejt bregdetit

6 Gusht 2022, 14:15, Aktualitet CNA
Video/ Balluku nxjerr pamjet nga Bypass-i i Vlorës, një mrekulli
Foto ilustruese

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka publikuar një video nga “bypass-i i Vlorës, ku sjell zërin e qytetarëve për lehtësirat që ka sjellë.

Në mes të sezonit veror, lehtësimi i trafikut, nuk është një lehtësi vetëm për pushuesit që zgjedhin jugun e vendit për të pushuar, por dhe banorët e zonës duke shkurtuar distancën.

“Kjo është për gjithe jetën, është mrekulli që do na ndihmojë gjatë gjithë kohës” janë shprehur banorët, përvec pjesës panramike që ofron. /CNA.al

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Belinda Balluku (@belindaballuku)

 

Lajmet e fundit nga