LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Donin ta kthenin PD-në në shoqen besnike të qeverisë”/ Berisha, me tone të forta nga Kukësi

16 Maj 2022, 15:58, Aktualitet CNA

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, gjatë fjalës së tij me demokratët e Kukësit, është shprehur se së shpejti do të finalizojnë procesin e rithemelimit të PD-së.

Ai theksoi se mafja e Xhorxh Soros, ka kërkuar me çdo kusht ta kthejë të djathtën shqiptare në shoqen besnike të qeverisë.

?Mafja e Xhorxh Sorosit e cila kërkon me çdo kusht që të djathtës shqiptare t?i emërojë kryetarin e saj, ta shëndërrojë në shoqë besnike të qeverisë.

U ndala në këto rrethana të cilat ju i njihni vetëm për të theksuar se në çfarë kushtesh ne dolëm të ngrihemi, ne ecim pandalshëm dhe sot ne finalizojmë së shpejti procesin e rithemelimit të PD-së, të bazuar në votën tuaj të lirë, në vullnetin tuaj  të lirë, të bazuar në ato vlera kombëtare për të cilat shqiptarët kanë djersitur, kanë punuar, kanë endërruar, por dhe kanë sakrifikuar më shumë se kombet e tjera.

Ne rithemelohemi si parti e interesit kombëtar, ai interes sado që duket i lartë, por është interes i të gjitha interesave?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga