LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I gjenden armë e drogë në shtëpi/ Shpallet në kërkim vëllai i Admir Muratajt

21 Prill 2022, 15:11, Kronika CNA
I gjenden armë e drogë në shtëpi/ Shpallet në

Shpallet në kërkim Ilir Murataj, vëllai i Admir Muratajt, i cili mbeti i vrarë gjatë grabitjes në Aeroportin e Rinasit.

Blutë bëjnë me dije se gjatë një kontrolli në banesën e Muratajt, kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatik, pushkë tip snajper, një sasi municioni luftarak, fara të dyshuara narkotike kanabis, dylbi dhe elektrik dore.

53-vjeçari, banues në fshatin Çerem të Tropojës, është në kërkim për veprat penale ?Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit? dhe ?Prodhimi dhe shitja e narkotikëve?.

Sakaq, materialet i hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tropojë, për veprime të mëtejshme./ CNA.al

Lajmet e fundit nga