LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Goditi punonjësin e Policisë/ Arrestohet 43-vjeçari në Tiranë

21 Prill 2022, 11:31, Kronika CNA
Goditi punonjësin e Policisë/ Arrestohet 43-vjeçari në

Një person ka goditur një punonjës policie, në rrugën “Thoma Koxhaj”. Pas marrjes së njoftimit, policia menjëherë ka organizuar punën, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.

Në vijim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

– E. M., 43 vjeç, banues në Kombinat, për veprat penale “Goditja për shkak të detyrës” dhe “Plagosja e rëndë me dashje”.

Ky shtetas, ditën e sotme, në rrugën “Thoma Koxhaj”, ka goditur për shkak të detyrës, punonjësin e Policisë Z. M., me detyrë Oficer i Patrullës së Përgjithshme, dhe më pas është larguar me mjet.

Sakaq, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme./ CNA.al

Lajmet e fundit nga