LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në kërkim për kultivim droge/ Arrestohet 53-vjeçari në Shkodër

21 Prill 2022, 09:25, Kronika CNA
Në kërkim për kultivim droge/ Arrestohet 53-vjeçari

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër kanë arrestuar një person në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim.

Blutë bëjnë me dije se kanë arrestuar shtetasin me iniciale L.H., 53 vjeç, banues banues në fshatin Grudë e Re, Shkodër.

Për këtë shtetas, Gjykata Shkallës së Parë Shkodër, me vendimin e datës 20.12.2020, ka caktuar masën e sigurisë ?Arrest në burg?, për veprën penale ?Kultivimi i bimëve narkotike?, kryer në bashkëpunim.

Ky shtetas, në gusht të vitit 2020, në bashkëpunim me shtetasit P. Ç. dhe L. N. (të ndaluar më parë), dyshohet se ka kultivuar bimë narkotike cannabis sativa, në fshatin Mazrek, Shkodër.

Sakaq, materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme./ CNA.al

Lajmet e fundit nga