LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Del studimi shkencor për Lulzim Bashën/ Këto janë 5 pikat e para simptomatike individuale për ish kreun e PD

27 Mars 2022, 16:00, Politikë CNA
Del studimi shkencor për Lulzim Bashën/ Këto janë 5 pikat e

Një grup multidisiplinar, me profesorë shqiptarë dhe të huaj, katër vite më parë, pas humbjes të zgjedhjeve në 2017-tën  dhe sjelljeve politike të Lulzim Bashës i kanë bërë këtij të fundit një studim i cili është zyrtarizuar në një dokument me më shumë se 50 faqe.

Gjithçka është përgatitur nga shumë ekspertë, një grup multidisiplinar, të cilët i kanë bërë një profil të plotë politik Bashës, duke i nxjerrë në pah të gjitha problematikat, si mund të lexohet një politikan në distancë,  duke u analizuar nga profesorë të fushave të ndryshme të psikoanalizës etj.

CNA.al ka arritur ta sigurojë këtë raport, i cili është më shumë se 50 faqe dhe ne nga sot, për disa ditë do të fillojmë të sjellim konkluzionet e plota të këtij raporti.

Studimi ka edhe përkufizimet e plota në lidhje me Lulzim Bashën.

Pse po e sjellim sot këtë dokument?

Shumë qytetarë, demokratë, socialistë, pa parti kur kanë parë sot në rrjet, nëpër media blindimin me disa tonelata hekur të selisë së PD, vendosjen e kamerave të sigurisë, kthimin e selisë së PD, thuajse në një bunker lufte, a thua se është në Ukrainë duke luftuar me rusët, pyesnin a është normal ky njeri apo është i çmendur. Vetëm një i çmendur mund ti bënte këto veprime.

 

Në fakt, përgjegjësia e këtyre blindimeve, hekurave nuk është vetëm e Lulzim Bashës, është edhe e shpurrës së tij që i rrinte përreth, dhe e nënkryetarëve, pa asnjë diskutim e Enkelejdit, e Joridës, e Gridës apo e Rushajt. Është e stafit të sekretariatit, e njerëzve që i rinë afër, e një grupi deputetësh e disa kryetarëve të degëve që i kanë parë me sytë e tyre kthimin e selisë së PD në një bunker hekuri dhe monitoruar me kamera, a thua se ishte një Guantanamo në qendër të Tiranës, ku ishte i izoluar Lulzim Basha.

Pikërisht për shkak të pamjeve që kanë dalë sot, CNA.al po sjell më poshtë 5 nga pikat e simpotmatika individuale të Lulzim Bashës, bërë në një raport profesionistësh, një grup ekspertësh të disa fushave. Ata e kanë analizuar profilin e Lulzim Bashës mjaft qartë.

CNA.al do vazhdojë të sjellë edhe pika të tjera, pasi në total janë 17 pika të simptomatika individuale siç theksuam më lart dhe 6 pika të klasifikimit të çrregullimeve të personalitetit dhe sëmundjeve mendore.

Do të jenë disa shkrime, të plota, për të cilat ne gjithashtu do të sjellim edhe mendimin e psikiatrëve, psikoanalistëve në lidhje me figurën e Lulzim Bashës, profilin e tij politik dhe gjithçka që është zbuluar jo vetëm në këto 8 vite të aktivitetit politik të çmendur të tij, të një njeriu që shpall vetëm fitore kur humbet, të një njeriu që shkatërron gjithçka që duhet ndërtuar, por edhe të një njeriu që u bunkerizua dhe e ktheu selinë e PD-së në një Guantanamo./CNA.al

Luli duhet të shkojë në psikiatri!

Foto-Video/ Vijon çmontimi i selisë së PD nga blindimet e Bashës  

Video- ?Çmenduritë? e Bashës nuk kanë fund/ Pas blindimit të selisë me hekur, zbulohen kamerat e fshehta

Aventurat e Bashës/ Zbulohet sa kamera ka vendosur në seli dhe çmimi i tyre

 

Lajmet e fundit nga