LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Komisioni i Rithemelimit ka mision bashkimin e demokratëve/ Spaho: Edhe Berisha e mirëpret kandidaturën e Bashës

26 Mars 2022, 18:45, Politikë CNA

Deputeti i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, në një studio televizive ka komentuar situatën në PD. Ai ka shpjeguar se Komisioni i Rithemelimit ka si qëllim bashkimin e pjesëve brenda PD-së. Një mision i tillë sipas Spahos nuk duhet të prekë vetëmm nivelet e larta brenda selisë blu, por edhe bazën.

Ai ka sqaruar se procesi për zgjedhjen e kryetarëve të degëve do të shtyhet për në 20 prill, si dhe ftoi të gjithë ata që duan të kandidojnë që t?i bashkohen procesit.

Sa i përket kandidaturave për kreun e Parisë, ai ka bërë me dije se edhe ish kryeministri Sali Berisha është shprehur se Basha është i mirëpritur të paraqesë kandidaturën e tij.

?Ne jemi për bashkimin e pjesëve pavarësisht raporteve. Këtë frymë po përpiqemi ta çojmë gjithandej jo vetëm në nivelet e larta por tek baza.Procesi për zgjdhjen e kryetarëve të dëgeve do të shtyhet deri në 20 prill. Ne i ftojmë të gjithë ata që dëshirojnë të na bashkohen në proces sepse duam të krijojmë një PD që shpreh interesin e të gjithëve. Nuk mohojmë as kontributin e atyre që vite me radhë kanë qenë në opozitë, por rrethanat na sollën në një ndarje të tillë?, tha Spaho./ CNA.al

Lajmet e fundit nga