LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Basha dordolec politik e peng i interesave financiare”/ Kryemadhi: Ai tradhëtoi kauzën e opozitarizmit

26 Mars 2022, 17:07, Politikë CNA

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një studio televizive ka folur në lidhje me situatën dhe ngjarjet e fundit në Partinë Demokratike. Ajo tha se ish kryetari Lulzim Basha kishte tradhëtuar të gjithë kauzën e opozitarizmit, çka çoi sipas saj edhe në fitoren e Ramës më 25 prill. Kryemadhi e quajti vendimin e Bashës për përjashtimin nga PD të Sali berishës, treguesin se mes tij dhe Ramës kishte një marrëveshje.

?Që pas zgjedhjeve të 25 prillit, mund të them se interesimi i imi si Monikë, apo dhe i LSI-së, ka qenë indiferent se çfarë ndodhte brenda PD, për shkak të situatës të së cilës lideri i opozitës tradhtoi të gjithë kauzën e opozitarizimit dhe të atyre shqiptarëve që se suportonin dhe se mbështesin qeverinë e Ramës, por në kutitë e votimit u gjet ?Rama 3?. vVendimi i Bashës për përjashtimin e Berishës tregoi se ai kishte marrëveshje me Ramën. Koha është dhe një nga elementet kryesore që do të zbardhë skemën e 25 prillit?, tha ajo.

Sa i përket dorëheqjes së Bashës nga Partia Demokratike, kryetarja e LSI e quajti një veprim që duhej bërë shumë më parë. Sipas saj, kostot e vendimeve dhe qendrimeve të Bashës në krye të PD, përveç demokratëve po i paguan edhe LSI.

?Një veprim i vonuar nga ai. S?jam askushi që të komentoj se çka ndodh me PD. Jam dikushi që mund të them se tradhtia e zotit Basha dëmtoi LSI në maksimum, që sot ka 4 mandate. Kjo është një nga faturat që do ta paguaj Monika Kryemadhi me karrierën e saj politike që i besoi atë arsenal të rinjsh një dordoleci politik që ishte peng i interesave financiare të familjes së tij por dhe të veprimeve të tij politike në të kaluarën?, u shpreh ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga