LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kriza energjitike/ Vasili: Rilindja shiti energji me ritëm të shfrenuar, krimet mos të ngelen të pandëshkuara

26 Mars 2022, 18:00, Politikë CNA

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste Petrit Vasili, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka reaguar mbi krizën energjitike në vend. Ai është shprehur se një situatë e tillë nuk vjen si pasojë e mungesës së energjisë, por keqmenaxhimit të saj nga qeveria e cila e ka shitur lirë dhe me ritëm të shfrenuar me qëllime përfitimi. E kundërta duhej të ndodhte sipas Vasilit, i cili shkroi se duhej të ishin krijuar rezerva të cilat nuk do të lejonin të krijohej një situatë si kjo ku ndodhemi sot. Ai përfundoi me faktin se krime të tilla nuk duhet të ngelen pa u ndëshkuar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga