LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Priten “koka” ministrash/ Rama gati ndryshimet në kabinetin qeveritar

27 Mars 2022, 11:37, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama pritet të bëjë disa ndryshime nëkabinetin qeveritar. Do të ketë ndryshime ministrash, një freskim i kabinetit dhe një ritëm i ri.

Kriza që ka përfshirë vendin, situata ekonomike, duket se e kanë detyruar kryeministrin Rama të  ndërmarrë  dhe të planifikojë disa lëvizje në kabinet.

Gjithashtu edhe protestat duket se kanë ndikuar por ndoshta edhe paaftësia e disa ministrave apo mungesa e rezultateve në disa institucione.

Ndryshimet në Qeveri, CNA.al i raportoi pak ditë më parë.

Janë disa ministra që lëvizin.

Rama përveçse pritet të largojë ministra, do t? ju ndërrojë vendet disa të tjerëve, sikurse ka bërë edhe herë të tjera.

Burime nga Partia Socialiste thanë për CNA.al se kryeministri Edi Rama do të bëjë publike ndryshimet në kabinetin qeveritar në Kongresin e 9 Prillit./CNA.al

Ekskluzive/ Rama bën gati ndryshimet në Qeveri

Lajmet e fundit nga