LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Koha na thërret në betejë/ Thirrja e fortë e Berishës

27 Mars 2022, 09:44, Politikë CNA

?Koha na thërret në betejë, për të mbrojtur të drejtat e shqiptarëve?.

Kështu u ka bërë thirrje demokratëve ish kryeministri Sali Berisha nga Tepelena.

?Ndaj dhe duhet të bashkohemi dhe të mobilozojmë fuqitë tona për një përballje të fuqishme. Kjo Qeveri nuk meriton të qëndorjë as një ditë në pushtet?, ka thënë Berisha.

Më tej Berisha ka folur edhe për dorëheqjen e Lulzim Bashës, pa i përmendur emrin.

?Asnjë demokrat që gjatë këtyre muajve ndoqi ish kryetarin nuk ka asnjë përgjegjësi për vendimin e 9 shtatorit, pasi ai nuk pyeti asnjërin.  Nuk ishte normal ajo që bëri, por ai dha dorëheqjen. Selia po hapet për të gjithë demokratët. Shtëpia jonë  e përbashkët është aty?, deklaroi Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga