LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha: Një parti që nuk është sovrane, nuk fiton kurrë

27 Mars 2022, 12:30, Politikë CNA
Berisha: Një parti që nuk është sovrane, nuk fiton

?Misioni ynë është të bindim çdo njeri me të vertetat?.

Kështu e ka nisur ish kryeministri Sali Berisha, Foltoren me demokratët në Përmet.

Sipas tij, një parti që nuk është sovrane nuk fiton kurrë.

 ?Sovraniteti qëndron mi jetët e gjakun e qindra mijëra shqiptarëve që kanë rënë në të gjithë kohËrat për të qenë ky vend i lirë. Ata që na kanë ndihmuar nuk e kanë bërë për të na caktuar deputetët në parlament por që edhe ne të përfitojmë nga liria. Kjo parti do të punojë fort për marrëdhënje të shkëlqyera me BE dhe SHBA dhe e vendosur plotësisht në vlerat kombatare?, është shprehur Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga