LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestimi i Elsa Lilës për drogë/ Paloka ironizon Ramën: Tani mund ta bësh ministre se i plotëson kriteret

16 Mars 2022, 21:01, Aktualitet CNA

Pas lajmit të bujshëm për arrestimin e këngëtares së njohur Elsa Lila në Itali si pjesë e një grupi që trafikonte lëndë narkotike, ka reaguar deputeti demokrat Edi Paloka.

Në një postim bërë në rrjetet sociale, Paloka ironizon kryeministrin Edi Rama, teksa shprehet se tani mund ta propozojë për deputete të PS ose për ministre pasi i plotëson kriteret.

 ?Kur Elsa ishte një këngëtare e famshme dhe e dashur për shqiptarët, Rama nuk e kandidoi për deputete edhe pse ajo në atë kohë u bë pjesë e grevës së urisë në bulevard!

Arsyeja ? Nuk plotësonte kriterin kryesor të Ramës.

Tani Elsa i plotëson të gjitha kriteret për të qenë jo vetem deputete por dhe anëtare e kabinetit qeveritar me Ramën.?-shkruan Paloka në rrjete sociale./E.T.CNA.al

 

Lajmet e fundit nga