LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video/ Rikthehen reshjet e dëborës, ARRSH apel shoferëve: Kujdes në këtë aks

22 Shkurt 2022, 18:12, Aktualitet CNA
Video/ Rikthehen reshjet e dëborës, ARRSH apel shoferëve: Kujdes

Moti i keq që ka përfshirë vendin ka rikthyer dhe reshjet e dëborës në aksin rrugor Bajram Curri-Valbonë.

Autoriteti Rrugor Shqiptar u ka bërë apel qytetarëve të bëjnë kujdes në lëvizje për shkak të lagështisë në rrugë dhe të respektojnë sinjalistikën.

“Në aksin Bajram Curri-Valbonë ka pasur reshje bore ? pa sjellë probleme me qarkullimin

?Mjetet borëpastruese janë në terren ? duke bërë pastrimin e plotë të aksit ?

??Drejtuesit e mjeteve duhet të bëjnë kujdes në lëvizje për shkak të lagështisë në rrugë dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore ?? të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore për në zonat malore?të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugor”/E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga