LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Agaçin e “lë memoria”/ “Nuk i mbaj mend të gjitha”

22 Shkurt 2022, 15:28, Aktualitet CNA
Agaçin e “lë memoria”/ “Nuk i mbaj mend të

Sekretari i përgjithshëm i Kryeministrisë Ëngjëll Agaçi nuk ka marrë përsipër asnjë përgjegjësi për aferën e inceneratorëve.

Gjatë dëshmisë së tij në Komisionin hetimor të inceneratorëve, Agaçi është pyetur nga Tabaku lidhur me inspektimet financiare të Ministrisë së Financave, nëse ka pasur dijeni.

?Një sekond të flas këtu, e ka këtu eksperincën se si funksionohet përsa i përket vendimeve. bëhet fjalë për një inspektim financiar të Ministrisë së Financave. A keni pasur ju dijeni për këtë? Ky është shqetësimi ynë, e kam kërkuar këtë raport dhe zyrtarisht qeveria ka refuzuar të ma japë, por unë e kam. A ka dijeni??, tha Tabaku.

Por Agaçi, teksa ?ka humbur memorien?, shpehet se nuk i mban mend të gjitha gjërat, duke ?i bërë bisht? përgjigjes.

?Nuk flas dot pa parë dokumentin, është çështje memorie, s?i mbaj mend të gjitha?, tha ai./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga