LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fundo nxjerr fakte të reja/ Si kanë përfituar kompanitë e inceneratorëve përmes Tvsh-së

21 Shkurt 2022, 22:05, Aktualitet CNA

Gazetari dhe Editori i CNA.al, Elvi Fundo, ka nxjerrë fakte të reja rreth aferës më të madhe korruptive, atë të inceneratorëve.

Në një lidhje direkte në Opinion me gazetarin Blendi Fevziu,  gazetari ka zbuluar se kompania Integrated Energy në Tiranë ka përfituar Tvsh-nëtë e kredituar para se të pajisej me leje ndërtimi.

?Kanë prerë fatura ndërtimi, sipas të dhënave zyrtare nga Drejtoria e Tatimeve të Tiranës të cilat i kam marrë dhe konfirmuar sot në mëngjes pas një hetimi të zhvilluar në këtë institucion kompania Integrated Energy në Tiranë ka marrë Tvsh të kredituar para se të pajisej me leje ndërtimi.

Pra ka kreditim të tvsh sikur ndërtonte dhe i janë njohu, ndërkohë që nuk ka pasur leje ndërtimi. Nëse leja është dhënë në 2019 në Nëntor këta kanë marrë kreditim tvsh  për ndërtim kanë prerë fatura ndërtimi para afatit?, tha gazetari./ A.E-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga